کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. خدمات تسهیل کننده فرآیند صادرات کالا‌ها و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان است. در این مجموعه سعی بر آن است تا با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش در جهت توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه گردد. در همین راستا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ایجاد و خلق ثروت برای جامعه از طریق صادرات محصولات با فناوری بالا، اقدام به حمایت از خدمات این کریدور نموده و این امکان را فراهم نموده است تا صادرات شرکت‌ها از طریق اینگونه خدمات تسریع یابد.

 

شرط لازم دریافت این خدمات برای شرکت‌ها، داشتن تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. در ادامه نیز ارزیابی‌های بیشتری در خصوص توانمندی شرکت و محصولات آن در رسیدن به بازارهای جهانی صورت می‌گیرد.

 

شرکت‌های متقاضی دریافت حمایت‌ها و خدمات لازم است تا ضمن بررسی روال دریافت خدمات در فایل ارایه شده پیوست، نسبت به ارسال نامه رسمی به آدرس فکس کریدور اقدام نمایند.

 

 

تلفن: 18 الی 63103114-021

فکس: 63106410-021

 

آدرس سایت : www.tesc.ir

 

نمونه ای از خدمات کریدور :

- خدمات مشاوره صادرات(بازرگانی، قرارداد، نقل و انتقال مالی و کالایی، بیمه، تامین مالی صادرات، طراحی صنعتی و تحقیقات بازار) : سقف حمایت 20 ساعت در ماه - رایگان

 

- آموزش بازرگانی : سقف حمایت 20 میلیون ریال داخل کشور و 50 میلیون ریال خارج از کشور

 

- جذب نیروی انسانی : حمایت 50 درصد حقوق نیروی انسانی تا سقف 30 میلیون ریال ماهیانه

 

- تهیه ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی ( از قبیل سایت و کاتالوگ) : بلاعوض و تا سقف 70 درصد هزینه کاتالوگ و سایت

 

-اخذ گواهینامه و مجوزهای بین المللی:نحوه حمایت بلاعوض و تا سقف یک میلیارد ریال ( حمایت برای گواهینامه های سیستم های مدیریتی 50 درصد و گواهینامه های انطباق محصول 70 درصد )

 

- طراحی صنعتی : نحوه حمایت بصورت تسهیلات و تا سقف یک میلیارد ریال

 

-ثبت محصولات، داروها و علائم تجاری : حمایت بصورت بلاعوض و تا 70 درصد هزینه با سقف 500 میلیون ریال

 

-اعزام و پذیرش هیاتهای تجاری : بلاعوض و 100 درصد بلیط رفت و برگشت و 50 درصد هزینه هتل جهت هیات های اعزامی و 100 درصد هزینه های بلیط رفت و برگشت و هزینه هتل هیات های پذیرشی - سقف حمایت 40 میلیون ریال

 

- حضور مستقل در نمایشگاههای خارجی :حمایت بصورت بلاعوض و  70 درصد هزینه نمایشگاهها

 

- حضور در پاویون ملی ایران در نمایشگاههای خارجی : نحوه حمایت بلاعوض و تا 70 درصد

 

- ارسال موقتی نمونه محصول : نحوه حمایت بصورت تسهیلات و تا سقف یک میلیارد ریال

 

- تبادل فناوری : بلاعوض و تا سقف 70 درصد هزینه

 

- صادرات از طریق واسطه های تجاری : بلاعوض و تا میزان 5 درصد ارزش صادراتی محصول و تا سقف 25 هزار دلار در سال